‪Google+‬‏
 
 
 
 
 
 

תקלות נפוצות במשאבות וואקום

 
 
כיצד עובדות משאבות וואקום?

לפני שנדבר על תקלות נפוצות במשאבות הוואקום נהיה חייבים להבין ברמת הרעיון כיצד המשאבה עובדת, אפשר לומר שמשאבות וואקום אינן משאבות פשוטות אך להבין אותם זה ממש לא מסובך. המשאבה מוציאה אוויר באמצעות שסתום חד כיווני כאשר האוויר מוצא בלחץ גבוה מאזור סגור. למשל, מכונת שרינק היא מכונה שאורזת בוואקום ומשאבת וואקום היא זו שמניעה אותה. המשאבה יכולה להיות קטנה או גדולה, בעוצמות משתנות וגם ימי חייה משפיעות על התפקוד שלה ולעתים בעיות ותקלות פוגעות בה באופן שלא ניתן להשתמש בה.

תקלות נפוצות במשאבות וואקום

  • אחת התקלות הנפוצות ביותר היא בפתח החיבור של המשאבה לצינור. פתח החיבור אמנם חזק ומותאם ללחצים שהמשאבה צריכה לייצר כדי ליצור את הוואקום הנדרש אף נזקי הזמן לא פוסחים עליו והוא יכול למצוא את עצמו לא שימושי. פתח החיבור בדרך כלל עשוי מחומר גמיש למחצה כמו גומי וכל קרע קטן בו יכול להוביל לאי יצירת הוואקום הנדרש או עבודה איטית יותר שאינה מלאה.

  • עוד אחת מהתקלות הכי ידועות שמשאבות ובמכונות באופן כללי היא תקלה במנוע. אם המשאבה לא פועלת כמו שצריך יכול להיות שהמנוע לא מצליח לייצר את הלחץ הנדרש. מה יכול לפגוע במנוע? יכול להיות שאלו נזקי הזמן שהגיעו ועשו את שלהם ויש צורך להחליף למנוע חדש או יותר או למשאבה חדשה יותר. יש סיכוי שהמנוע עבד בצורה מאומצת שמנוגדת להוראות ולמעשה אי התחזוקה הזו יכולה או לשחוק את המנוע בצורה אנושה.

  • מנוע שמתחמם יכול להיות בעיה קשה מאוד בעיקר במשאבות וואקום כיוון שהוא אמור ליצור לחץ אוויר גבוה מאוד ואז להוציא אותו במהירות. אם המנוע לא מקיים את הפעולה הזו בשלמות הוואקום פשוט לא יתאפשר. גם הוצאה חלקית של אוויר לא תהיה מספקת כיוון שבמהלך הפעולה אנו דורשים יצירת מרווח ללא אוויר כדי לא פגוע במוצר ובסטריליזציה שלו מה שלא יקרה גם עם מעט אוויר.

  • שסתומים חד כיווניים משמשים גם את התעשייה וגם את הרפואה אך לא כולם מושלמים. יש שסתומים שדורשים החלפה כיוון שהאוויר לא יזרום בכיוון אחד בלבד למרות הלחצים הגדולים. מספיק שמעט אוויר יעבור בכיוון השני בסיום הפעולה ויש צורך למצוא שסתום חדש.

תיקון המשאבה או קנייה של משאבה חדשה?

בשאלה הכלכלית הזו האם כדאי לרכוש משאבה חדשה או לתקן אותה, יש צורך לבדוק כל מקרה לחוד. יש משאבות שידרשו החלפה של חלק כה יקר עד כדי שכדאי לקנות משאבה חדשה עם אחריות. אנחנו בסליל המנוע בע"מ כאן כדי להמליץ לכם ולייעץ לכם מה לעשות עם ידע עשיר בתיקון משאבות מכל הסוגים. פנו אלינו עוד היום ונשמח לעמוד לשירותכם!
רכישת משאבות נכונות אינה דבר פשוט עבור בעל העסק. דבר זה מצריך שרשרת ארוכה של מעורבים, החל ממציאת חברות מיומנות ומנוסות בתחום, דרך העברת המשאבות לאנשי המקצוע המתאימים לצרכי התאמתן לעסק, וכלה בתחנה האחרונה בה הן מותקנות. בעל העסק תלותי בשרשרת זו, וחייב לספק תשלומים לכל המעורבים בתהליך, וראוי לציין כי רכישה של מספר רב של משאבות הנה מעמסה כלכלית לא מבוטלת (על אף שיכולה להשתלם בטווח הזמן הארוך).

 

קונים משאבות – יתרון או חסרון?

 
מובן כי קיימים יתרונות וחסרונות לקנייה מסוג זה. המצדדים בה, טוענים כי היא מפחיתה לחץ מבתי העסק הגדולים, מייעלת את העבודה בהם ומעלה בצורה ניכרת את התפוקה. לשיטת המקטרגים, המשאבות פוגעות בצורה קשה בעסקים הקטנים והבינוניים, מורידה בצורה דרסטית את כמות הצרכנים במקומות אלה, ודבר זה עלול להביא לסגירתם וליצירת נטל כלכלי קשה על החברה (שכן המפעלים הגדולים מעלים את תפוקתם בקצב כה גבוה, עד כי בעלי העסק הקטנים אינם יכולים להתמודד בצורה שווה עם הלחץ התעשייתי). אין ספק כי כניסתן של המשאבות לעולם התעשייתי שינתה את אופן הייצור של חברות רבות, וניכר כי השימוש בהן רק יגבר בעתיד.